aquapalace Praha

8. července 2011 v 12:33 | wikipedie
Aquapalace Praha stojí v Čestlicích mezi ulicemi Pražská a Obchodní v obchodní zóně Průhonice - Čestlice, asi 100 metrů jižně od hranice Prahy-Křeslice a západně od hranice Průhonic. Otevřen byl v roce 2008. Podle Vítězslava Fejfara byl v roce 2009 největším zábavním aquaparkem ve střední Evropě,[1] na svém webu se tak prezentuje dosud. Provozovatelem je GMF AQUAPARK PRAGUE, a. s.
Leží v blízkosti průhonického exitu 6 dálnice D1, součástí aquaparku jsou dva parkovací domy o celkové kapacitě 600 automobilů a 9 stání vyhrazených pro autobusy. Kolem aquaparku jezdí příměstské linky Pražské integrované dopravy (na dopravní větvi v Pražské ulici leží nejblíže zastávka "Čestlice, kika" a v Obchodní ulici "Čestlice, Global"). Od pražské stanice metra Opatov jezdí k akvaparku denně zvláštní autobusová linka, aquabus, zhruba s hodinovým intervalem.[2]

Obsah

[skrýt]

[editovat] Služby aquaparku

[editovat] Vodní svět

Vodní svět se rozkládá na ploše 9 150 m² a je tvořen třemi paláci - Palácem vln, dobrodružství a relaxu - a venkovní zónou.[1] Vybavení vodního světa zahrnuje 6 tobogánů, 3 skluzavky, spacebowl, bazén s umělým vlnobitím a venkovní divokou řeku. Celý vodní svět je protkán 450 metry pomalé a rychlé řeky. Zvláštností je také potápěčská jáma, což je tubus o hloubce 8 metrů, kde je možné si vyzkoušet zkušební ponor anebo absolvovat kurz potápění. Pro milovníky podmořského života je možné přímo z bazénu pozorovat mořské hvězdice, korály, mořské ježky, množství pestrobarevných rybiček a žraloka černoploutvého. Pro děti jsou k dispozici dětská vodní hřiště se skluzavkami, brouzdaliště, dětský bazén s vrakem pirátské lodi a dětský koutek.

[editovat] Saunový svět

Saunový svět je rozdělený na tři pomyslné části - klasické finské sauny, římské lázně a venkovní část. Finské sauny nabízí celkem 5 prohříváren s teplotami od 60°C do 110°C - např. biosauna nebo aromatická bylinná sauna. Součástí jsou také Kneippovy lázně (vodoléčba s využitím střídavého působení teplé a studené vody), ochlazovací bazének s ledovou vodou, studna s ledovou drtí, vířivky nebo klasické, masážní a aromatické sprchy. Další částí saunového světa jsou římské lázně s římským bazénem a 5 parních kabin s teplotami od 26°C do 65°C. Ve venkovní části saunového světa najdeme 2 finské sauny, vířivky, ochlazovací bazének a ochlazovací sprchy.

[editovat] SPA centrum

V nabídce služeb SPA centra najdeme např. masážní a tělová ošetření, kosmetické služby, manikúru, pedikúru, depilace, solárium nebo exotické procedury rassoul (bahenní jílový zábal kombinovaný s účinky parní lázně) a hammam (orientální turecká lázeň spojená s prohřátím těla na speciálním mramorovém kameni). Dále je zde možné využít hydromasážní vany nebo luxusní oddělené prostory s vířivkou nebo saunou, s lůžky pro relaxaci a malým občerstvením pro uzavřenou společnost 4 až 6 osob.

[editovat] Balneo & Medical

Balneo & Medical poskytuje komplexní služby v oblasti fyzioterapie a léčebné rehabilitace.

[editovat] Fitness centrum

Fitness centrum nabízí kardiozónu s 54 trenažéry (např. bruslařské trenažéry a kardiotrenažéry na ruce), posilovnu, VIP zónu, indoor cycling a velký aerobní sál s LCD obrazovkami a projekčním plátnem.

[editovat] Odkazy

[editovat] Reference

  1. a b FEJFAR, Vítězslav. Aquapalace Praha bude největším aquaparkem ve střední Evropě [online]. Konstrukce.cz, 2008-04-14, rev. 2009-01-02, [cit. 2011-04-27]. Dostupné online.
  2. Jak se k nám dostanete, Aquapalace Praha

[editovat] Související články

[editovat] Externí odkazy

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama