Bleach

8. července 2011 v 12:59 | wikipedie
Bleach (japonsky: ブリーチ Buríči) je neukončená šónen manga, kterou kreslí a píše japonský autor Kubo Tite. Od roku 2001 vychází v populárním časopise Weekly Šónen Jump.
Děj se točí kolem Ičiga Kurosakiho, středoškoláka se schopností vidět duchy, a šinigami (bohyně smrti) Rukie Kučiki, která je jednoho dne donucena předat Ičigovi své schopnosti. Několik prvních dílů se soustředí pouze na seznámení s postavami, později se příběh rozvine a přesune se i do světa šinigami.
Manga byla adaptována jako neméně úspěšná anime série, dvě OVA, tři animované filmy, rockový muzikál, několik videoher a TCG. O obrovské popularitě mangy svědčí také to, že se v Japonsku prodalo celkem přes 40 000 000 svazků a v amerických žebříčcích prodejnosti dosáhla vrcholu, roku 2005 jí byla udělena Šogakukan Manga Award a anime bylo nominováno na několik American Anime Awards.

Obsah

[skrýt]

[editovat] Příběh

Patnáctiletý Ičigo Kurosaki je na první pohled normální středoškolák, který má však zajímavou schopnost - vidí duchy. Avšak kromě toho, že s nimi občas prohodí pár slov, to jeho život nijak neovlivňuje. Tedy až do dne, kdy mu oknem do pokoje vleze tajemná dívka v černém kimonu a s katanou u pasu. Ta je nejprve velmi překvapená, že ji Ičigo může vidět, nicméně po chvíli se mu představí jako šinigami Rukia Kučiki a prozradí mu, jak se to ve skutečnosti má s posmrtným životem. Všechny duše (šinigami označovanými jako pluska) se po smrti automaticky přesouvají do Společenství duší (anglicky Soul Society), ale některé jsou kvůli svým hříchům či silným vztahům k nějaké osobě nebo věci připoutány k tomuto světu, proto jim z hrudi visí krátký řetěz. Jenomže čím déle se tyto duše potulují po světě, tím více chátrají a jejich řetěz se zkracuje a rezaví až jim zmizí úplně. Potom se promění v takzvané hollow, zlé monstrum, kterému zbyla jen nenávist k ostatním duším a nekonečný hlad, který se snaží zahnat požíráním normálních duší. A právě proto se ve Společenství duší trénují šinigami, bohové smrti, kteří mají za úkol zabíjet hollow a posílat pluska do Společenství duší. K tomuto účelu mají meče, kterým se říká zanpakutó.
Všechny tyto bytosti (šinigami a hollow), mohou v reálném světě vidět jenom lidé s velkou duševní sílou (reiacu), jako například Ičigo. O tom, že hollow často cíleně vyhledávají a požírají právě tyto lidi mající velkou duševní energii se již Rukia nestačí zmínit, neboť jeden zaútočí přímo na Ičigův dům. Ičigo, který si naivně myslí, že hollowa může porazit, se proti němu postaví. Před smrtí ho zachrání Rukia, která ale v důsledku toho utrpí zranění a poté mu řekne, že jestli chce zachránit sebe i svoji rodinu, musí si do srdce vrazit její zanpakutou a vzít si tak její síly. Vše se zdaří a Ičigo s nově nabytými silami hollowa lehce přemůže. Jenže kvůli svému obrovskému reiacu vzal Ičigo Rukii všechny její síly, ne jenom část, jak původně plánovala, a tak musí Rukia po dobu, než se zotaví, zůstat v reálném světě a práci šinigami musí dočasně vykonávat Ičigo.
Tento stav ale netrvá dlouho. Jelikož to, co Rukia udělala, je ve Společenství duší zakázáno, přijdou pro ni za nějaký čas šinigami Rendži Abarai a Bjakuja Kučiki, aby ji odvedli zpět do Společenství duší, kde má být postavena před soud. Ičigo se jim v tom snaží zabránit, ale rozdíl v jejich síle je natolik propastný, že po boji Ičigo přijde o své šinigamské síly. Pravděpodobně by i zemřel, kdyby ho nenašel obchodník a bývalý kapitán 12. jednotky ze Společenství duší Kisuke Urahara. Ten mu ošetří rány a podrobí ho tvrdému tréninku, aby své síly získal zpět a za pár dní se Ičigo vydává do Společenství duší, aby Rukii oplatil tehdejší záchranu života. Doprovázejí ho přitom jeho spolužáci Urjú Išida, Jasutora "Čad" Sado a Orihime Inóe, kteří v sobě nedávno objevili podobné schopnosti, s mluvící kočkou Joruiči (jinak bývalá kapitánka 2. jednotky).

[editovat] Společenství duší

Bleach se odehrává primárně ve dvou prostředích - ve fiktivním japonském městě Karakura a ve Společenství duší, tedy místě, kam se po smrti dostávají duše zemřelých lidí.
Obvyklá představa záhrobí je ta, že se na Onom světě setkáte se svými blízkými - Společenství duší se ale v tomto ohledu zcela liší. Nově příchozí duše nemůže ovlivnit, na kterém místě vstoupí do Společenství duší, a protože se jedná o vskutku nesmírně rozlehlý prostor, připomíná jakýkoli pokus o pátrání po rodičích, dětech či jiných příbuzných hledání jehly v opravdu hodně velké kupce sena. O nováčky se navíc nikdo moc nestará, každý je tu sám za sebe. V tomto ohledu jsou na tom nejhůře duše těch, kteří zemřeli v dětském věku, protože pokud se jich neujme někdo dospělý, vesměs končí na ulici.
Další věc, ve které se Společenství duší odlišuje od obvyklé představy záhrobí, je skutečnost, že se zde stárne (i když několikanásobně pomaleji než ve světě živých - duše se dožívají stovek, ba i tisíců let) a lze tu i zemřít, a to stejným způsobem jako v lidském světě (na vážnou chorobu, stářím či násilnou smrtí). Stejně tak se tu můžete oženit či vdát a dokonce i mít děti (několik důležitých postav Bleache se narodilo přímo ve Společenství duší, například kapitán Bjakuja Kučiki). Společenství tak ovládají rodinné klany, které jsou zde usazeny již po mnoho generací a jejichž příslušníci si za tu dobu vydobyli významné postavení, bohatství a věhlas. Rozvrstvení společnosti na bohaté a chudé je tu tedy stejné jako ve světě živých. Vládcem Společenství je král, o němž se však dosud z anime i mangy bylo možné dozvědět pouze minimum informací.
Společenství duší je rozděleno na dvě oblasti - Rukongai a Seireitei. Rukongai zabírá převážnou část Společenství duší a žije zde většina populace. Tato oblast je rozdělena do 320 okrsků a v každém z nich jsou jinak příznivé podmínky k životu. Okrsky nejblíže centru jsou nejcivilizovanější, zatímco ty, co jsou nejvíce vzdálené od centra, tvoří jakési "chudinské čtvrti", se všemi negativy vážícími se k tomu označení (bída, vysoká kriminalita atd.). Rozdělení na "nebe" a "peklo" zde přitom nefunguje tak, jak byste to od záhrobí čekali, takže to, zda jste za svého života byli slušní lidé či zločinci, nemá naprosto žádný vliv na to, ve kterém okrsku se po příchodu do Společenství duší ocitnete. V centru Společenství duší se nachází Seireitei, rozlehlá pevnost oddělená od zbytku Společenství obrovskou zdí, za niž smí vstoupit jen vyvolení. Seireitei obývají pouze šinigami a příslušníci šlechtických rodin.
Většina obyvatel Společenství jsou jen obyčejné duše bez jakýchkoli výjimečných schopností, ale najde se mezi nimi i pár jedinců vládnoucích neobyčejnou duševní silou. Ti se po absolvování speciální školy mohou stát šinigami - bojovníky, jejichž hlavním úkolem je ochrana ostatních duší před nebezpečnými hollowy. Šinigami sídlí v Seireitei a jsou organizováni do 13 jednotek Dvorní stráže, z nichž některé mají speciální určení - například 4. jednotka jsou zdravotníci, 12. jednotka se věnuje vědě a výzkumu. Velitel první jednotky je zároveň vrchním velitelem všech 13 jednotek a zodpovídá se přímo Centrální šestačtyřicítce, radě složené z vysoce postavených osob.
V čele každé jednotky stojí kapitán, druhou nejdůležitější osobou je jeho zástupce, pak následují důstojníci a řadoví členové. Pořadí v jednotce se odvíjí od schopností a duševní síly dané osoby - tj. kapitán je nejsilnější člen jednotky, jeho zástupce druhý nejsilnější atd. Šinigami nosí jako uniformu tradiční japonské kimono černé barvy, kapitáni přes něj coby odznak své hodnosti oblékají ještě bílý plášť haori. Jako své osobní zbraně používají šinigami meče zvané zanpakutó, přičemž každý meč je spojený s jedním určitým šinigamim a nemůže sloužit nikomu jinému. Kromě běžných šermířských dovedností musí šinigami ovládat i magické schopnosti svého meče, které jsou u každé zbraně zcela unikátní. Magické vlastnosti zanpakutó lze aktivovat na dvou úrovních - nižší šikai a vyšší bankai - přičemž k jejich dosažení je nutný dlouholetý trénink (jen nemnoho šinigami má potenciál dosáhnout bankai). Kromě toho jsou šinigami nezávisle na svém meči schopni používat více či méně dovedně kidó, různorodou směsici kouzel, které lze uplatnit jak při léčení, tak při boji.
Když se šinigami vydávají do lidského světa bojovat proti hollow, jsou pro obyčejné smrtelníky neviditelní; spatřit je může jen osoba se silnou duševní energií. Pokud chce tedy šinigami komunikovat s obyvateli světa živých, musí si opatřit umělé tělo zvané gigai, které se na první pohled ničím neliší od lidského. Bojovat s hollow však může pouze jako šinigami, v takovém případě tedy musí tělo opustit, to zůstane ležet na zemi bez života a nezasvěceným osobám připadá, jakoby dotyčný náhle zemřel. Aby se předešlo případným zmatkům, použije šinigami za takové situace umělou duši, která tělo dočasně převezme a ovládá ho do doby, než se do něj šinigami opět vrátí. Umělé duše se distribuují v podobě tabletky, kterou si dotyčný vloží do úst, když chce opustit tělo, a po návratu ji opět vyndá. Tuto metodu často používá Ičigo Kurosaki, když potřebuje přechodně vystoupit ze svého lidského těla a bojovat coby šinigami.
Mezi lidským světem a Společenstvím duší existuje ještě další dimenze zvaná Hueco Mundo. Ta je sídlem hollow, padlých duší, které se po smrti odmítly přemístit do Společenství duší, zůstaly coby duchové ve světě lidí a postupně se přeměnily v nestvůry požírající ostatní duše. Jsou různé druhy hollow, od těch nejpodřadnějších, jejichž inteligence i síla jsou na úrovni zvířete, až po vysoce inteligentní bytosti zvané Arrancarové, které disponují stejnou nebo i větší mocí jako vysoce postavení šinigami. Hollow vystupují v Bleachi jako univerzální nepřátelé, s nimiž Ičigo Kurosaki a jeho spojenci často bojují.
Většími či menšími duševními schopnostmi jsou obdařeni také někteří obyvatelé světa lidí. Ti nejnadanější z nich před dávnými časy utvořili klan, jehož příslušníci zvaní Quincyové se zaměřili na boj proti hollowům. Jako zbraně používali speciálních luků vysílajících střely z čisté duševní energie. Tím ale narušovali rovnováhu mezi lidským světem a Společenstvím duší. Když totiž šinigami setne hollowa svým zanpakutó, je duše hollowa očištěna a odchází do Společenství duší. Když ale Quincy zastřelí hollowa svým lukem, jeho duše zcela zanikne. Aby obnovili rovnováhu, svedli před několika staletími šinigami boj proti Quincyům a téměř úplně je vyhladili. Jediní žijící příslušníci klanu Quincy jsou v současnosti členové rodiny Išida.

[editovat] Postavy

Pro japonská jména byl použit fonetický český přepis, v závorce je uveden tzv. Hepburnův přepis.

[editovat] Ičigova parta

 • Ičigo Kurosaki (Kurosaki Ichigo) - Vznětlivý, tvrdohlavý a drzý puberťák, který si nenechá nic líbit. Přitom má ale srdce na pravém místě, velmi mu záleží na kamarádech a rodině a udělal by pro ně cokoli. Když shodou náhod získá od Rukie Kučiki sílu šinigamiho, ukáže se, že je přirozený talent co se týče rozvíjení těchto nově nabytých schopností a postupně se stane mnohem silnějším než bývala Rukia. Ičigova matka Masaki zemřela při útoku hollowa, když byl ještě malý chlapec, a tak teď Ičigo žije jen s otcem Išinem (Kurosaki Ishin), výstředním majitelem miniaturní soukromé nemocnice, a dvěma mladšími sestrami-dvojčaty Karin a Juzu. Karin má stejně jako on silně vyvinuté mimosmyslové vnímání, svoji schopnost vidět duchy ale přede všemi zapírá.
 • Jasutora "Čad" Sado (Sado "Chad" Yasutora) - Ičigův kamarád a spolužák. Je napůl Japonec a napůl Mexičan. Poté, co mu zemřeli rodiče, žil několik let v Mexiku u svého dědečka Oskara, který je již také po smrti. Přestože je Chadovi teprve patnáct let, má výšku a vzhled dospělého. Je nemluvný, neuvěřitelně silný a velmi loajální.
 • Orihime Inóe (Inoue Orihime) - Spolužačka Ičiga. Po smrti rodičů ji vychovával starší bratr Sora, který ale také zemřel a Orihime teď žije sama. Působí plaše a bojácně, ačkoli je poněkud upovídaná. Není příliš bojovný typ a její největší předností je schopnost léčit. Snaží se předcházet jakýmkoliv zraněním, ale jak to tak bývá, není příliš úspěšná.
 • Urjú Išida (Ishida Uryuu) - Ičigův spolužák. Je velmi inteligentní, dobrý stratég, ale všechno bere snad až příliš vážně. Od svého dědečka Sókena (Ishida Souken) se naučil umění Quincyů, i přes ostrý nesouhlas svého otce. Přestože jako Quincy považuje šinigami za nepřátele, s Ičigem se spřátelí a navzájem se respektují. Pro Išidu je velmi důležitá "hrdost Quincyů" a s oblibou zdůrazňuje, že po dědečkově smrti je teď právě on poslední Quincy. Išidův dědeček byl zabit hollowy a jeho duši následně zničil při jednom ze svých experimentů kapitán 12. jednotky Kurocuči, proto Išida toužil po pomstě.

[editovat] Šinigami

 • Šigekuni Jamamoto-Genrjúsai (Yamamoto-Genryuusai Shigekuni) - Kapitán 1. jednotky a zároveň velitel všech 13 jednotek. Je to nejstarší a také nejmocnější šinigami, jehož ohnivé zanpakutó nemá sobě rovného. Jeho zástupcem je Čódžiró Sasakibe (Sasakibe Choujirou), který jako jediný ze všech zástupců nosí bílý plášť jako kapitáni a účastní se kapitánských porad, jinak se ale příliš neprojevuje.
 • Soi Fon - Kapitánka 2. jednotky. Dříve byla osobní strážkyní Joruiči Šihóin, ke které dosud velmi vzhlíží. Jejím zástupcem je mohutný a ne zrovna moc bystrý Marečijo Ómaeda (Oomaeda Marechiyo).
 • Joruiči Šihóin (Shihouin Yoruichi) - Bývala hlavou jednoho ze čtyř hlavních šlechtických rodů ve Společenství duší a kapitánkou 2. jednotky, ale poté, co pomohla uprchnout neprávem odsouzenému Kisuke Uraharovi, musela odejít do exilu. Je specialistkou na techniku super-rychlého pohybu zvanou šunpó a na boj beze zbraně. Může na sebe podle potřeby brát podobu černé kočky.
 • Gin Ičimaru (Ichimaru Gin) - Kapitán 3. jednotky. Je vždy zpodobňován se zavřenýma očima a úsměvem od ucha k uchu, který však nevyvolává dojem veselí, ale spíše toho, že jeho majitel je velmi nebezpečný muž.
 • Izuru Kira (Kira Izuru) - Zástupce kapitána 3. jednotky. Čestný šinigami, který vypadá, jako by byl neustále v depresi Je oddaný svému veliteli a rozhodnutý za všech okolností splnit svou povinnost, ačkoliv o ní leckdy sám pochybuje.
 • Recu Unohana (Unohana Retsu) - Kapitánka 4. jednotky, která se specializuje na léčení. Laskavá a velmi schopná žena. Ačkoli vypadá poměrně mladě, ve skutečnosti patří mezi nejstarší šinigami (z kapitánů je starší než ona zřejmě jen kapitán Jamamoto). U podřízených i kolegů má přirozený respekt. Její zástupkyní je tichá a empatická Isane Kotecu (Kotetsu Isane).
 • Hanataró Jamada (Yamada Hanatarou) - Sedmý důstojník 4. jednotky, který se rozhodne pomoci Ičigovi při záchraně Rukie. Hanataró není bojovník, nýbrž léčitel. Jde o v celku komickou postavu, která je ale odhodlaná bojovat pro správnou věc.
 • Sóske Aizen (Aizen Sousuke) - Kapitán 5. jednotky. Na první pohled nebojovný, zádumčivý a starostlivý muž, ve skutečnosti nebezpečný sociopat a obratný manipulátor. Navenek zachovává fasádu přátelského chlapíka, přitom ale zneužívá všechny kolem sebe pro své pletichy.
 • Momo Hinamori (Hinamori Momo) - Zástupkyně 5. jednotky, která je svému nadřízenému Aizenovi oddána celou svou duší. Je to mírná a citlivá dívka a pro svého kapitána by udělala cokoli. Vyrůstala s kapitánem 10. jednotky Hicugajou a oba jsou si dosud velmi blízcí.
 • Bjakuja Kučiki (Kuchiki Byakuya) - Kapitán 6. jednotky. Mlčenlivý a vždy smrtelně vážný muž, jehož arogance je sice rozčilující, nicméně vzhledem k jeho schopnostem vlastně i oprávněná. Je hlavou vysoce postavené šlechtické rodiny a je považován za jednoho z nejsilnějších šinigami. Je adoptivním bratrem Rukie Kučiki.
 • Rendži Abarai (Abarai Renji) - Zástupce kapitána 6. jednotky. Jediný ze zástupců, o kterém je známo, že se svým mečem dosáhl úrovně bankai. Podobně jako Ičigo je impulzivní, neomalený a rád se pere. Zároveň je to však oddaný a obětavý přítel. Ičigo s Rendžim jsou věční rivalové a úsloví "mají se k sobě jako pes a kočka" na ně sedí jako ulité. Rendži je nejlepší přítel Rukie Kučiki už od doby, kdy společně vyrůstali v severním Rukongaji. Zřejmě by rád byl víc než jen kamarád a v Ičigovi vidí konkurenci, uzurpující si Rukiinu přízeň pro sebe.
 • Sadžin Komamura (Komamura Sajin) - Kapitán 7. jednotky, jenž si zakládá na spravedlnosti. Jeho vzrůst je opravdu gigantický a do doby, než zápasil s kapitánem 11. jednotky Zarakim, nosil na hlavě těžkou helmu, která měla zakrývat jeho pravou podobu. Komamura totiž není člověk, ale jakási psovitá šelma humanoidního vzhledu. Jeho zástupcem je Tecuzémon Iba (Iba Tetsuzaemon), bývalý člen 11. jednotky, který je svému nynějšímu kapitánovi velmi oddaný
 • Šunsui Kjóraku (Kyouraku Shunsui) - Kapitán 8. jednotky, který nápadně připomíná hippíka. Také se tak chová - kytičky, pohoda, klídek, žádný spěch, prostě pohodář. Tedy dokud se nezačne dít něco vážného, to pak jdou všechny žerty stranou. Často se vyskytuje ve společnosti svého nejlepšího přítele kapitána Ukitakeho. Oba jsou hned po kapitánech Jamamotovi a Unohaně nejstaršími kapitány 13 jednotek. Jeho zástupkyní je Nanao Ise (Ise Nanao), hezká a vážná mladá dívka, která se jej nepříliš úspěšně snaží přimět ke zodpovědnějšímu chování.
 • Kaname Tósen (Tousen Kaname) - Slepý kapitán 9. jednotky, který se stal šinigamim, protože přestal věřit ve spravedlnost, a doufal, že ji takto znovu nalezne.
 • Šúhei Hisagi (Hisagi Shuuhei) - Zástupce kapitána 9. jednotky. Potetovaný a oddaný muž, který těžko chápe Tósenovu zradu. Po útěku Tósena se stane úřadujícím kapitánem 9. jednotky, ale bez hodnosti kapitána.
 • Tóširó Hicugaja (Hitsugaya Toushirou) - Kapitán 10. jednotky, na první pohled nápadný svým malým vzrůstem. Stal se šinigamim už jako malý chlapec a nesmírně rychle se vypracoval až na pozici kapitána. Je nejmladší osobou, která kdy získala kapitánskou hodnost, a proto je mnohými označován za génia. Patří mezi nejsilnější šinigami v celém Společenství duší a jeho zanpakutó je nejmocnější ze všech existujících ledových zanpakutó. Přes svůj dětský vzhled (ačkoli ve skutečnosti je mnohem starší, než vypadá) se Hicugaja chová velmi vážně a zodpovědně, což značně kontrastuje s vystupováním jeho zástupkyně Rangiku.
 • Rangiku Macumoto (Matsumoto Rangiku) - Zástupce kapitána 10. jednotky, pohledná vysoká blondýna s velkými ňadry, která vypadá jako splněný sen každého puberťáka. Je velmi volnomyšlenkářská a před plněním pracovních povinností dává přednost pití saké, nakupování, návštěvám lázní a jiným zábavným aktivitám. Jakmile však jde do tuhého, jedná velmi profesionálně.
 • Kenpači Zaraki (Zaraki Kenpachi) - Kapitán 11. jednotky. Jako jediný ze všech kapitánů neovládá magické síly svého meče, to je ale bohatě vynahrazeno jeho vlastní sílou. I bez možností, které skýtá využití bankai, je totiž jednou z nejsilnějších osob v celém Společenství duší. Miluje boj, a aby si jej mohl opravdu užít, je dokonce ochoten soupeře zvýhodňovat a svoje síly tlumit.
 • Jačiru Kusadžiši (Kusajishi Yachiru) - Zástupkyně kapitána 11. jednotky. Malá holčička s růžovými vlásky, která má ve zvyku všechny oslovovat zdrobnělinami nebo jím dávat směšné přezdívky.(Příkladem Kenpači Zaraki = Keni-chan)
 • Ikkaku Madarame (Madarame Ikkaku) - Holohlavý třetí důstojník 11. jednotky. Byl prvním šinigamim, se kterým měl Ičigo tu čest ve Společenství duší bojovat.
 • Jumičika Ajasegawa (Ayasegawa Yumichika) - Pátý důstojník 11. jednotky, který si velmi zakládá na kráse. Jeho nejlepším přítelem je jeho kolega Ikkaku.
 • Makizó Aramaki (Aramaki Makizou) - Člen 11. jednotky přezdívaný Maki-Maki (tuto přezdívku získal od zástupkyně Jachiru). Poprvé se s ním setkáváme ve chvíli, kdy kapitán 12. jednotky Majuri přichystá léčku na Išidu a Inóe. Aramaki je v té chvíli sice značně podroušen díky saké, ale nastalá situace mu dovolí reagovat velmi rychle. Od této chvíle se v příběhu objevuje ve skupince kolem kapitána 11. jednotky Zarakiho.
 • Majuri Kurocuči (Kurotsuchi Mayuri) - Kapitán 12. jednotky. Psychopat posedlý svou prací vedoucího vědeckého oddělení, při které neváhá jít přes mrtvoly. Při svých výzkumech se chová podobně jako nacistický doktor Mengele a drtivá většina jeho "pokusných králíků" jeho bezohledné počínání nepřežije. Jeho zástupkyní je Nemu Kurocuči (Kurotsuchi Nemu), umělá bytost, kterou sám vytvořil a která svého "otce" poslouchá na slovo.
 • Džúširó Ukitake (Ukitake Juushirou) - Kapitán 13. jednotky. Čestný a loajální muž, velmi oblíbený mezi svými kolegy i podřízenými. Celý život trpí vážnou chorobou, která se projevuje vykašláváním krve (zřejmě se tedy jedná o tuberkulózu), což je obzvlášť nepříjemné během souboje. Jeho dlouholetým velkým přítelem je kapitán 8. jednotky Šunsui Kjóraku. Od smrti svého posledního zástupce Kaiena Šiby nejmenoval Ukitake žádného nového zástupce a o pracovní povinnosti spojené s touto pozicí se dělí další dva důstojníci 13. jednotky Sentaró Kocubaki (Kotsubaki Sentarou) a Kijone Kotecu (Kotetsu Kiyone), sestra zástupkyně 4. jednotky Isane.
 • Rukia Kučiki (Kuchiki Rukia) - Řadová členka 13. jednotky, bez důstojnické hodnosti. Adoptivní sestra kapitána Bjakuji Kučikiho.

[editovat] Rodina Šiba

 • Gandžu Šiba (Shiba Ganju) - Nejmladší člen rodiny Šibů. Nenavidí šinigami, protože jeden z nich zabil jeho staršího bratra Kaiena, který byl sám šinigami. Po příchodu Ičiga do Společenství duší se i přes počáteční neshody přidává k jeho skupině a pomáhá zachránit Rukiu. Snaží se také zjistit okolnosti Kaienovy smrti a případně bratra pomstít.
 • Kúkaku Šiba (Shiba Kuukaku) - Šéfka rodiny Šibů a přítelkyně Joruiči. Živí se výrobou ohňostrojů a různých explozivních směsi, což je zároveň i její koníček. Kdo ví proč ji chybí jedna ruka...
 • Kaien Šiba (Shiba Kaien) - Bývalý zástupce kapitána 13. jednotky. Svou povahou i vzhledem byl velmi podobný Ičigovi. Zemřel po útoku silného hollow, ovšem rukou šinigami.

[editovat] Obyvatelé světa lidí

[editovat] Uraharův krámek

 • Kisuke Urahara (Urahara Kisuke) - Zakladatel a kapitán 12. jednotky, která se věnuje vědě a výzkumu. Momentálně je ve Společenství duší v nemilosti, a tak se uchýlil do exilu ve světě lidí, kde se živí jako majitel krámku s "horkým zbožím".
 • Tesai Cukabiši (Tsukabishi Tessai) - Uraharův zaměstnanec, pomáhá mu skladovat zboží a usměrňovat Džintu a Ururu. Působí dojmem muže "od rány".(Bývalý kapitán jednotek KIDÓ)
 • Ururu Cumigija (Tsumigiya Ururu) - Dívenka pracující v Uraharově obchodě, pomáhala trénovat Ičiga, když přišel o všechnu získanou sílu od Rukie. V případě, že se na obzoru objeví trable, vytahuje opravdu efektivní kanón.
 • Džinta Hanakari (Hanakari Jinta) - Chlapec pracující v Uraharově obchodě. Nezná lepší zábavu, než zlobit Ururu. Pokud byste pátrali čímpak se to tak obstojně ohání, je to obdoba baseballové pálky.

[editovat] Ostatní

 • Tacuki Arisawa (Arisawa Tatsuki) - Největší kamarádka Orihime. Má zálibu v karate a dokonce se účastní různých soutěží.
 • Mizuiro Kodžima (Kojima Mizuiro) - Ičigův spolužák, který má díky svému vzhledu velké štěstí na dívky.
 • Keigo Asano (Asano Keigo) - Ičigův spolužák, kamarád Kodžimy. Je velmi emocionální a často tropí scény.
 • Don Kanondži (Don Kanonji) - spirituální médium a velmi populární televizní ikona. Má schopnost vidět duchy, bohužel díky své slávě trpí přehnaným sebevědomím a je tak trochu neřízená střela. Při setkání s hollowem je tím pádem jeho chování nejen neuvážené, ale i nebezpečné a natropí víc škody než užitku
 • Kon - modifikovaná duše, uměle vytvořená pro boj s hollowy. Vždy, když Ičigo potřebuje vystoupit ze svého těla aby jako šinigami bojoval proti hollowům, převezme Kon dočasně vládu jeho tělem (to by jinak vypadalo jako "mrtvé"). Jelikož se Konova osobnost od té Ičigovy značně liší (jediné, co ho zajímá, jsou holky), může v takových případech docházet k dosti komickými situacím. Na dobu, kdy jeho služeb zrovna není zapotřebí, mu Ičigo našel jako náhradní tělo plyšového lva, ze kterého Kon není dvakrát nadšený.

[editovat] Externí odkazy

(cs)
(en)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama