Metin2

27. prosince 2011 v 15:23 | wikipedia |  Hry

Metin2

upravit hry
Tento článek z oblasti her potřebuje úpravy. Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte.
Jak by měly články vypadat, popisuje stránka Vzhled a styl.
Metin2 je MMORPG hra, kterou vyrobila společnost Ymir Entertainment. Hra byla uvedena na trh koncem roku 2004 v Číně. V dalších zemích ji pak vydávaly různé společnosti: Evropě: Gameforge USA: G4Box Inc Singapur: TEC Interactive. Další verze pak existují v různých asijských jazycích.

Obsah

[skrýt]

[editovat] Příběh

Varování: Následující část článku vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla.
Kdysi dávno byla jedna jediná říše, která existovala po celém kontinentu. Země klidu a míru, kde neexistovaly války a nemoci. Lidé tu žili šťastní a v harmonickém soužití.
Jejich osud se však začal měnit, když z nebe spadl obrovský kámen; kámen známý jako Metin. Ten začal měnit zvířata v příšery, jeho samotná přítomnost vytvářela smrtelné nemoci, které se šířily po celém světě. Nevinní lidé trpěli stejně jako ti, kteří byli zabiti zvířaty nebo zemřeli na následky nemoci později ožili jako nemrtví. Nemrtví působili zkázu a chaos, který se zdál být nekonečným. Vznikla tím pohroma, která neměla konce a žádného východiska. Nakonec se jediné impérium rozpadlo na tři různá království, kde všichni bojují za vlastní přežití. Od tohoto velkého dne se k sobě tyto království chovají jako nepřátelé.
Pád kamene Metin byl jen začátek toho, co mělo teprve přijít. Menší kameny padaly čas od času stále a všechna tři království žila ve strachu. Nikdo by se odvážil přiblížit ke kamenům Metin, protože ty nejděsivější stvůry byly vždy poblíž. Lidé si však uvědomili, že síla kamenu Metin rostla a cítili obrovskou ztrátu energie, která mizela z celého jejich světa.
Začali věřit, že to způsobuje Dračí bůh, který se v zemi objevil a lidé doufali, že on by mohl být tím, kdo obnoví jejich zemi a dovede je znovu ke klidu a míru…
Konec části článku, která vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla.

[editovat] Výbava

Každý hráč má vlastní výbavu, jež je vylepšována po tzv. úrovních. Do úrovně +4 stačí za vylepšení zaplatit několika yangy (herní měna), pro vyšší úrovně budete potřebovat i různé suroviny, které se dají získat např. zabíjením nepřátel. Nejvyšší úrovní je obvykle +9, některé předměty však lze z +9 povýšit ještě na tzv. epickou úroveň.
Výbavu dokáže vylepšit kovář, který se nachází v hlavním městě vaší říše, a specialisté sídlící ve Věži démonů. Věž je však obsazena silnými nepřáteli, proto se vám tato lokace otevře až po dosažení 40. levelu.[1] Při každé návštěvě Věže démonů se však objeví pouze jeden ze specialistů (klenotník, zbrojíř, nebo platnéř), jenž vám vylepší jen jednu věc, nepotřebuje k tomu ale žádné suroviny.[1]
Dále lze výbavu vylepšovat pomocí pergamenů. Zde za vylepšení vždy zaplatíte surovinami, zato však v případě neúspěchu o daný předmět nepřijdete, pouze klesne jeho kvalita o jednu úroveň.

[editovat] Postavy

Hráči si mohou zvolit jedno ze čtyř povolání: Válečník, Ninja, Šaman nebo Sura. Případně v ženské variantě: Válečnice, Ninja, Šamanka a Surka. Každé povolání má ještě další dvě specializace, mezi kterými si hráč může vybrat při dosáhnutí určité herní úrovně.
Od páté úrovně si hráči můžou vybrat kouzla. Válečník má na výběr mezi mentálním útokem (kam patří: Dupnutí, Průraz, Rána mečem, Prudká rána, Silné tělo) a tělesným útokem (Trojcestný střih, Pádit, Smršť meče, Aura meče a Bojové zuření). Ninja má na výběr mezi útoky na dálku (Ohnivý šíp, Otrávený šíp, Smršť šípů, Opakované výstřely a Našlapování polehoučku) a kouzla na blízko (Jedovatý oblak, Léčka, Víření kordů, Bleskový útok a Zamaskování). Šaman si může vybrat mezi dračí mocí (Létajicí Talisman, Požehnání, Střílení na draky, Pomoc draka, Řev draků a Zrcadlit) a léčením (Běžet, Bleskový vrh, Útok+, Bleskový dráp, Ošetřit a Zaříkat blesk). A Sura si může vybrat mezi černou magií (Duch plamene, Rána plameny, Temná rána, Rána ducha, Temná ochrana a Tmavý kámen) a magickými zbraněmi (Drači vír, Strach, Začarované brnění, Rána prstem, Začarovaná čepel a Zrušit kouzlo).
Všechny dovednosti mají své úrovně. Jde o úrovně 1-20 a M (mistrovská), G (velmistrovská) a P (perfektní). Úrovní G a P lze dosáhnout jen pomocí speciálních předmětů:
 • M1 až M10 - knihy schopností,Tento trénink se dá ulehčit pergameny
 • G1 až G10 - kameny duše (Maximálně 36 kamenů do stupně P)
V Metinu také lze bojovat se zmutovanými zvířaty, která vypadají jako normální, ale jsou agresivnější.

[editovat] Pohyb

V Metin2 je možné ovládat pohyb postavy pomocí myši a klávesnice (šipky a WASD) nebo(WQE). Kliknutí levým tlačítkem myši (nebo mezerníku) se používá k označení skupiny nebo cíle a k útoku na nepřátele. Lze hru nakonfigurovat tak, aby útok probíhal ručně nebo automaticky.

[editovat] Hráč vs. hráč (PvP)

PvP je v Metin2 k dispozici, když postava dosáhne patnácté úrovně. Existují tři způsoby, jak bojovat s ostatními hráči. První je vyzvat hráče k souboji pravým kliknutím na požadovaného soupeře a zvolením možnosti "Souboj". To je nejčastější způsob a v případě smrti nejsou ztraceny žádné zkušenostní body. Druhý způsob je bojovat s hráči z jiného království. Tento způsob nevyžaduje výzvu k souboji, jelikož jiné království je automaticky považováno za nepřátelské. Třetí způsob je aktivovat možnost "Volný" v menu hry. To umožňuje hráči útok na kohokoliv bez rozdílu království a bez potřeby souhlasu s výzvou k souboji. Znamená to ale i to, že i hráč může být kýmkoliv napaden. V tomto režimu boje může hráč přijít o body hodnosti. Pokud hráč ztratí příliš mnoho bodů hodnosti, změní se jeho titul na "Krutý", bude mít negativní body, což vede k nižší šanci získat předmět ze zabitých nestvůr a k nedůvěře ostatních hráčů. Hráči s pozitivní hodností pak mohou takovéhoto "krutého" hráče libovolně napadnout (pomocí nastavení "Nepřátelský" v menu hry). Na úrovni 50 nebo vyšší mají hráči s titulem "Krutý" jistou šanci, že v případě zabití od jiného hráče upustí libovolný předmět z inventáře.
Body hodnosti:
 • 12000 až 20000 - Rytířský
 • 8000 až 12000 - Vznešený
 • 4000 až 8000 - Dobrý
 • 1000 až 4000 - Přátelský
 • 0 až 1000 - Neutrální (žádná hodnost)
 • -1 až -4000 - Agresivní
 • -4000 až -8000 - Úskočný
 • -8000 až -12000 - Zlomyslný
 • -12000 až 20000 - Krutý
Pokud máte body v záporu nabíhají rychleji. Rychlost růstu bodů hodnosti můžete zvýšit nošením předmětů, Symbol moudrého císaře a Rukavice moudrého císaře. Také lze zvýšit body hodnosti předměty Fazole zen (+500 bodů) nebo Plod života (+2000 bodů). Nejrychleji odečítáme body tak,že necháme postavu zaplou několik hodin stát na odlehlém místě. Pokud jste Krutý a máte 50+ lvl tak z vás může spadnout vaše věc pokud vás někdo zabije.

[editovat] Servery

Kromě klasických oficiálních serverů, kde se rychlosti přibývání zkušeností a získávání vybavení pohybují na hodnotě 1x (nejpomalejší), je možné hru hrát i na privátních serverech. Tyto servery nejsou oficiálními a tudíž není zajištěna plná technická podpora. Ovšem, na těchto serverech obvykle najdete novou výzbroj, lokace, NPC postavy a další... proto je začíná hrát stále více lidí.
Privátní servery se většinou dělí na
 • Hamachi servery (je nutno stáhnout speciální program Hamachi a připojit se do sítě serveru)
 • Locale servery (které fungují podobně jako oficiální servery na dedikovaném serveru)
Blíže: *Hamachi servery jsou neplacené.Ale většinou mají nevýhodu v tom,že hamachi servery nejedou pořád a k tomu abyste na takovém serveru mohli hrát je nutné aby byl administrátor on-line a aby ho měl spuštěn.
 • Locale servery jsou sice placené (podle poskytovatele vetšinou více než 15 000),ale tyto servery jsou dostupné k hraní pro veřejnost i když administrátor není přítomen. Nemusí avšak být dostupný pořád.Síť poskytovatele může spadnout a je nutno zase server zapnout administrátorem.(Pokud je server přes dobrého poskytovatele,většinou se to nestává.) Taky pro připojení na server nemusíte mít program Hamachi.Je zde i více výhod ale to už není ani tak moc důležité

[editovat] Event

Event je pro hráče bonus od správců serveru. Buďto za odměnu nebo pro oživení atmosféry ve hře. Většinou se jedná o malé eventy, kdy GM shodí pár metinů a pustí na vás nestvůry a bossy. Ale někdy jsou i eventy velké, které jsou hlášené dopředu na foru hry. Jedná se většinou o event, kterého se účastní všechny říše.

[editovat] Odkazy

[editovat] Reference

V tomto článku je použit překlad textu z článku Metin2 na anglické Wikipedii.
 1. a b Věž démonů [wiki]. Příprava vydání různí Metin2wikipedisté. Metin 2 Encyklopedie, 2010-04-16, rev. 2010-12-06, [cit. 2011-06-21]. Dostupné online.

[editovat] Externí odkazy

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama