Duben 2012

Counter-Strike

15. dubna 2012 v 12:02

Counter-Strike

Skočit na: Navigace, Hledání
Counter-Strike
Counter-Strike text logo.png
Vývojář(i)Valve Software
Vydavatel(é)Vivendi Universal (PC) Microsoft Game Studios (Xbox)
Designér(i)Minh "Gooseman" Le
Jess Cliffe
SérieCounter Strike
EngineGoldSrc (Half Life)
Poslední verzeAnthology
Platforma(y)Windows, Xbox
Datum vydání12. června 1999
8. listopadu 2000 (Upravené vydání)
25. dubna 2004 (Xbox)
ŽánrFPS
Módysingleplayer, multiplayer
HodnoceníESRB: M (Krev, Intenzivní násilí), PEGI: 16+ (Násilí)
MédiaCD, DVD, Digitální stažení
Systémové požadavkyWindows 98 nebo novější, 500 MHz procesor, 96 MB RAM, 16 MB grafická karta, DirectX 6.0[1], 802 MB volného místa[2]
Ovládánímyš a klávesnice
Counter-Strike (v překladu protiúder; zkratka CS) je počítačová hra žánru FPS. Podle stránek Metacritic hra v průměru sklidila hodnocení 88 %.[3]

Obsah

[skrýt]

[editovat] Princip hry

Jedná se o souboj dvou týmů - protiteroristické jednotky (dále jen CT - z angl. counter-terrorist) a teroristů (dále jen T - z angl. terrorist).
Hráči na konci každého kola získávají podle osobního a týmového výkonu peníze (za zabití nepřítele, splnění úkolu), které využívají k nákupu zbraní a vybavení. Zabití spoluhráčů či rukojmích vede k peněžnímu trestu.

[editovat] Historie

CS vznikl jako modifikace hry Half-Life od společnosti Valve Corporation. Dnes je dostupný v několika plných i neplných verzích. Zatímco verze 1.5 a 1.6 jsou vytvořené na enginu hry Half-Life, pokračování Counter-Strike: Source běží na Source enginu hry Half-Life 2. K dispozici je i verze Counter-Strike: Condition Zero, což je v podstatě vylepšená verze 1.6 rozšířená o hru pro jednoho hráče. V roce 2008 vydala společnost Nexon Corporation hru Counter Strike Online, která je určená primárně pro asijský trh, běží na verzi Condition Zero a využívá systém mikroplateb.

[editovat] Beta

BETA 2 - přidala tlumič na USP a M4A1, objevil se AK-47, SiG 552 Commando a Desert Eagle. Úpravou prošlo noční vidění.
BETA 3 - přidala nůž, helmu a P90.
BETA 4 - obsahuje nový typ hry: de_. Položit bombu je možné na nových mapách de_nuke, de_dust a de_prodigy. Nové zbraně P228 a Steyr Scout, do vybavení přibyl HE granát. BETA 4.1 navíc přináší model SAS, na druhou stranu vyvolává negativní pocity.
BETA 5 - přinesla dobré i špatné. Většinově se na ní podílelo Barking Dog Studios, které stojí za Homeworldem. Psaní do konzole mohlo shodit server. Obsahovala spoustu chyb. Herně se prakticky nezměnila. BETA 5 přišla s mnoha skvělými vylepšeními a novou zbraní, brokovnicí M1014.
BETA 6 - byla mezník v historii CS. V pozadí nových zbraní, Mac-10 a AUG, modelů hráčů Snow a GIGN a upravením MP5, obsahuje BETA 6 dva nové herní typy: es_, kde museli teroristé utéct do vyznačené oblasti (v BETA 6 pouze jedna mapa) a as_, kde CT musí chránit VIP a pomoct mu dopravit se na určité místo. Mimo to BETA 6 obsahuje levoruké i pravoruké modely. Objevují se první cheateři.
BETA 6.5 - přinesla upravený netcode, předělané modely zbraní USP, M3, SG-552, a M4A1, nový model postavy Guerilla Warfare pro T a další změny.
BETA 6.6 - vylepšení ochrany proti cheaterům.
BETA 7 - nové mapy, hrané dodnes, jako např. cs_office, de_vegas; dále pak druhá mapa pro útěk as_highrise a další mapy cs_arabstreets a de_foption. Nůž dostal sekundární funkci, objevil se plně funkční VGUI, přidán byl nový model postavy Seal Team 6 pro CT. Významně se také změnily animace modelů. As_ mapy byly upraveny, VIP je vybaven pistolí USP. Byly opraveny pohledy kamery. Novinkou je možnost řídit vozidlo, k čemuž sloužila testovací mapa de_jeepathon2k.
BETA 7.1 - opravila chyby na mapách de_vegas, de_train a cs_arabstreets. Dále pak upravila přesnost při střelbě dávkou (burst fire). Opravený byl také kód pro řízení aut. Také hráči mají konečně správnou velikost, opravený zaměřovač a pro labužníky je zde nová ikonka pro HS (head shot). Samozřejmostí je opravení malých chyb a přidání nových nastavitelných parametrů (cvarů) pro server.[4]

[editovat] Verze 1

Verze 1.1 - při výskoku se více znepřesní střelba. Přidány nové cvary jako například mp_roundtime (délka jednoho kola), allow_spectators (povoluje na serveru diváky). Objevují se nové mapy cs_thunder, a de_inferno, cs_office. Datum vydání: 13. března 2001.
Verze 1.3 - je mnohými považována za nejlepší verzi CS. Na tuto verzi existují i dnes funkční servery. Mimo jiné přidán cvar mp_startmoney (množství peněz na začátku hry). Datum vydání: 12. září 2001.
Verze 1.4 - hráč musí stát na místě, když pokládá bombu a také nemůže střílet ani se pohybovat, když bombu zneškodňuje; již není v zoomu vidět hlaveň odstřelovací pušky, teroristi nemůžou brát rukojmí, upravena přesnost zbraní při skákání. Obsahuje novou anti-cheat ochranu. Datum vydání: 24. dubna 2002.
Verze 1.5 - nová mapa de_piranesi, nová mapa de_dust2. Zbraň scout přišla o svou dokonalou výhodu - přesnost při chůzi. Od nové verze, není již scout tak zábavný a používaný labužníky. Datum vydání: 12. června 2002.
Verze 1.6 - přináší prodlevu při zoomování. Upravené verze map de_aztec, de_pirenesi a de_inferno. Nové zbraně FAMAS a Galil. Do hry je přidán také taktický štít. Hra dostala líbivější grafiku. Ze všech verzí je na tuto nejvíce modů. Datum vydání: 15. září 2003.
Condition Zero - Vylepšená grafika, úprava map (textury). A možnost hraní Single Playeru.
Verze Source - přináší nový grafický model, jak je z názvu patrné, Source. Odebrán byl štít. Byly zrušeny originální názvy zbraní (Desert Eagle přejmenován na Night Hawk apod.) Módy jsou vytvářeny na základě úspěšných módů z verze 1.6. Datum vydání: 1. listopadu 2004.[4]
Global Offensive - přidané nové mapy, nový typ nákupu zbraní. Oproti ostatním verzím by měla být více hratelnější a měla by mít vylepšenou grafiku. Datum vydání: 2012.[5]

[editovat] Zbraně

Obě strany používají zbraně z reálného světa, některé mají kvůli hratelnosti upravené parametry (přesnost, typ munice). Až do verze 1.5 byly zbraně pojmenovány podle skutečných předloh, od verze 1.6 jsou kvůli problémům s licencí pojmenovány podobnými, leč fiktivními jmény (Famas - Clarion). Lze koupit pistole, samopaly, pušky, lehký kulomet a granáty, v mapách typu de_ dostává tým teroristů jednu nálož C-4. Některé zbraně mají navíc speciální funkci, např. M4A1 má navíc nasaditelný tlumič, Glock 18 má volitelné tříranné dávky (burst fire) apod. Zbraně s vysokou průrazností mohou prostřelovat některé objekty a zdi, což se od reality výrazně liší, ale v návaznosti na různé taktiky a styly hry to má svou důležitou funkci.
Výběr zbraní pro každou stranu se částečně liší; zatímco CT mají například k dispozici M4A1 (přesnější střelba, slabší střelivo), T mají AK-47 (přesnější střelba pouze v malých dávkách, silnější střelivo), což přináší nesymetrické podmínky ve hře.
Mimo střelné zbraně je možno kupovat i další vybavení jako noktovizor, neprůstřelnou vestu či ochranný štít.

[editovat] Typy map

Na výběr je několik typů map. Základní sada obsahovala mapy čtyř typů:
 • de_ - (Demolition) T mají za úkol v určeném časovém limitu položit bombu na jedno ze dvou míst na mapě - bomba musí explodovat. CT se jim v tom snaží zabránit, případně musí položenou (aktivovanou) bombu zneškodnit. Mezi nejznámější patří de_inferno, de_dust a de_dust2.
 • cs_ - (Counter-strike, Hostage Rescue) CT mají za úkol odvést do základny rukojmí, které hlídají T ve své základně - omezeno časovým intervalem. Známé jsou např. cs_office, cs_assault a cs_italy.
 • as_ - (Assassination/VIP) jeden z CT je VIP, začíná pouze s USP a 200% vestou a cílem hry je dopravit VIP na určené místo, hlídané T. Dříve často hrané mapy, dnes však existuje běžně pouze as_oilrig.
 • es_ - (Escape) T mají za úkol hromadný přesun z bodu A do B a CT se jim v tom snaží zabránit (už se prakticky nehraje). Stejně jako as_ se koncepce neosvědčila.[6]
Další typy si vymysleli sami hráči:
 • aim_ - malé mapy, určené především k tréninku míření; na některých mapách zbraně leží na zemi.
 • awp_ - podobné jako aim_; rozdíl je pouze ve zbrani - AWP.
 • bhop_ - podobné jump_ mapám (níže), na dokončení většiny map je však potřebné umět bhop (= bunny hop).
 • deathrun_ - podobné jako kz_ (níže) s tím rozdílem, že na konci kola je zvolen 1 terorista do příštího kola a CT mají za úkol proskákat mapu překážek, po které jsou nasázeny pasti, které terorista spouští, a úkolem CT je přeskákat trať a zabít teroristu.
 • fy_ - (Fight yard) mapy, ve kterých se zpravidla nenakupuje, neboť zbraně leží volně na zemi; známé jsou fy_snow a fy_iceworld - více verzí.
 • he_ - stejné jako ka_ (níže) s tím rozdílem, že hráči mají možnost používat jen HE granát.
 • HNS - (Hide & Seek) v těchto mapách se nestřílí, jde pouze o obratnost; mapy s žebříky; CT musí zabít (nožem) T a ti zase musí utéct před CT (na různých modech mají T k dispozici i granáty).
 • jump_ - novější verze kz_ map (níže).
 • ka_ - (Knife arena) hráči mají a mohou používat pouze nože.
 • kz_ - (Kreedz) mapy, jejichž cílem je co nejrychleji vyskákat po překážkách do cíle.
 • scout_ - podobné jako awp_ s tím rozdílem, že je zde zpravidla místo AWP Scout; dnes skoro nehrané mapy.
 • surf_ - podobné jako kz_, s tím rozdílem, že se zde "surfuje" po překážkách.
 • ze_ - (zombie escape) CT mají za úkol utéct před zombie. Na výběr jsou na začátku většinou tři cesty. Většinou je zde i zakázán výběr classů.
 • zm_ - mapy vytvořené speciálně pro zombie mody.[6]
Pozn.: u těchto map se využívá jedna zajímavá vlastnost CS, a to, že se zbraní Scout je možné doskočit dál než s nožem a i běžet.

[editovat] Vliv na ProGaming

Podrobnější informace naleznete v článku progaming.
Před vznikem hry sice progaming existoval, ale teprve při vzniku CS mu byly postaveny solidní základy, jež pozvedly tento sport ze zábavy mladých počítačových fanatiků na profesionální úroveň. Co odlišuje CS od ostatních her je především důraz na multiplayerovou akci - CS má pouze hru Condition Zero, která má mod pro Single Player. Skupiny lidí se začaly sdružovat do klanů a hrály mezi sebou. Člen klanu se vyznačuje tzv. clantagem - zkratkou svého klanu - před nebo za svým nickem, např. [KG]mds-_- nebo Lucky:W.A.R!!-.-. S nástupem rychlého internetu se rozjely také první online ligy a turnaje. Dnes už je většina z nich na vysoké úrovni, kdy vítězové těchto lig a turnajů vyhrávají peněžité částky a progamingové vybavení, jako třeba speciální podložky pod myši (Everglide, Steelpad), myši samotné (Razer, Logitech), sluchátka (KOSS) atd.[7]
V roce 2007 vznikl velký poprask kvůli vyřazení hry CS 1.6 z CPL. CPL bylo dlouho jedním z nejprestižnějších CS turnajů; kvůli společnosti Sierra, která zaplatila vysokou částku organizátorům, se na CPL hrají jen dvě hry, a sice World in Conflict a FEAR.[7]
Mezi nejznámější klany, které fungují jako dobře vydělávající společnosti, patří:
 • Fnatic - australská organizace, CS za ně hraje švédský tým;
 • SK Gaming - německá organizace se švédským týmem;
 • MouseSports - německá herní organizace;
 • Meet Your Makers - mezinárodní herní organizace (vedení sídlí v Dánsku);
 • Team Verygames;- francouzská herní organizace.
České organizace s Counter-Strike sekcemi:
 • eSuba - jeden z největších českých multiklanů;
 • nEophyte - historicky nejlepší český multiklan;
 • NecroRaisers - nejstarší a první známější český tým.

[editovat] Modifikace

CS je možné upravovat. Lze přidat počítačem řízené protivníky - boty (od slova robot).
Také existuje mnoho různých modifikací, které dokáží podstatně změnit vlastní hru. Příkladem je AMX Mod X,[8] který přidává příkazy pro zjednodušení administrace hry a dovoluje přidávat další pluginy, které umožňují hrát CS v režimu Team Deathmatch, Capture the Flag, apod.
Dalšími modifikacemi jsou:
 • Warcraft 3 Mod - hráči využívají schopností jednotlivých ras ze hry Warcraft 3. Za splnění úkolu získáváte zkušenostní body (Experience, XP) - po dosažení jejich určitého počtu hráč postupuje na vyšší úroveň a získá tzv. skill bod, který může proměnit na určitou schopnost. Rovněž lze ve hře nakupovat kouzla a vylepšení mimo klasickou výbavu. Nejnovější odrůdou tohoto módu je Ultimate Warcraft, kde je na výběr ze schopností všech ras (až na omezení týkajících se kouzel se stejnými účinky).
 • WoW mod neboli World of Warcraft mod - hodně podobný Warcraft 3 Modu, ale je zde více ras a maximální level je 80.
 • Gungame - "hra se zbraněmi" - hráči začínají se slabší zbraní, po zabití nastaveného počtu protivníků postupují o úroveň výše k lepší zbrani. Hra končí v okamžiku, kdy některý z hráčů projde celým zbraňovým cyklem. Nastavení posloupnosti zbraní a počtu zabití se liší podle nastavení konkrétního serveru. Vtipné pak je zabíjení nožem, které většinou ubírá dosažený level (zároveň se jím končí - hráč, který prošel celý zbraňový cyklus, jím musí zabít nepřítele, aby ukončil kolo).[9]
 • SoccerJam - fotbal ve stylu CS.
 • SuperHero Mod - podobný Warcraft modu - hráč přebírá schopnosti různých superhrdinů.
 • Zombie Mod - jeden z hráčů se stane zombie a potom honí ostatní hráče s nožem (u zombie není nůž vidět). Když je bodne tak se stanou taky zombie. Hraje se i verze, kdy nastupuje tým zombií proti CT, dále pak Nemesis, plague atd.
 • Hide N Seek - Přeměna - Na začáku jsou rozděleni na T a CT. Úkol T - mají čas 30 sekund, aby se schovali; patří k tomu i přeměna například v bombu, krabičku nábojů, počítač, poklop od kanálu a jiné věci se snahou co nejlépe ladit s prostředím. Úkol CT - mají na 30 sekund obrazovku monitoru zbarvenou do modré nebo jiné barvy ve stylu smoke granátu, tzn. jsou poloslepí (nebo úplně slepí). Po uplynutí limitu jsou T zpomaleni o 25 % plné rychlosti, a CT mají úkol najít všechny T a zabít je nožem. Obvykle se doplňují životy, pokud hráč neztratí všech 100 % najednou (protože se hraje obvykle ve velkých výškách).
 • Hide N Seek - Block and walls - V tomto módu jde opět o to, aby T přežili po určený čas a CT je do určeného času musí zabít nožem. T mají jen 10 sekund náskok, aby vylezli vyskákali nebo se vysadili na různé pozice, kam se CT budou jen těžko dostávat.
 • Jail break - V tomto módu jsou vězni (T) a bachaři (CT); bachaři dávají rozkazy a zabijí neposlušné vězně, vězni se snaží zabít bachaře do určitého času; hraje se na speciálně vytvořených mapách.
 • Death Match - Normální hra s tím rozdílem, že hráč se může objevit hned po tom, co je zabit. Výhodou této modifikace je, že si u každého objevení hráč může vybrat, jakou zbraň chce. Když se objeví, má možnost:
  1. vybrat si novou zbraň,
  2. vybrat si původní zbraň,
  3. vybrat si původní zbraň a už se nedotazovat.
 • Awesome Cars - Hráči spolu bojují pouze noži, ale mohou ovládat různá vozidla.


LOL=League Of Legends

15. dubna 2012 v 11:59 | wikipedia |  Hry
League Of Legend(zkr.LOL)
Vývojář(i)Riot Games
Vydavatel(é)Riot Games
Designér(i)Rob Garret Steve "Guinsoo" Feak
Poslední verzeV1.0.0.116
Platforma(y)Microsoft Windows Mac OS X
Datum vydání27.10.2009
ŽánrMOBA
MódyOnline Multiplayer
HodnoceníESRB: T
Médiazdarma ke stažení,
DVD
Systémové požadavkyminimální:
750 MB místo na disku
Windows XP nebo vyšší
Grafická karta podporující DirectX 9.0
Doporučené:
750MB místo na disku
Windows XP nebo vyšší
1GB RAM
GeForce 8800 nebo podobná grafická karta
Webové stránkyhttp://www.leagueoflegends.com/
League of Legends (česky Liga legend) je freewarová hra, která se inspirovala slavnou mapou DotA (Defense of the Ancients) ve hře Warcraft III: The Frozen Throne. Pro platformu Windows byla vyvinuta studiem Riot Games. Hra byla oznámena dne 7. října 2008 a spuštěna 27. března 2009.

Obsah

[skrýt]

[editovat] Cíl a pravidla hry

[editovat] Ve hře

Proti sobě se postaví dva týmy po 5 (5 vs 5) nebo 3 (3 vs 3) hráčích. Každý si zvolí svého hrdinu a střetávají se na třech (5 vs 5), nebo dvou (3 vs 3) liniích, přičemž každý v týmu má svoji úlohu - mezi nejdůležitější patří ad carry, hrdina, který je slabý na začátku hry ale ke konci je velmi silný, support neboli podpora, měl by být na linii s ad carry a udržovat ho dlouho naživu aby ad carry mohl dostávat více zkušeností a zlata, jungler, který není na žádné linii ale v tzv. jungli kde získává zlato a zkušenosti z neutrálních příšer a tank, který by měl iniciovat teamfighty (viz níže) a vydržet hodně poškození. Cílem hry je zničit nepřátelskou základnu a zabránit nepřátelskému týmu ve zničení té vaší. První tým má barvu modrou a druhý fialovou. Na liniích se střetávají nejen hrdinové, ale i tzv. minioni (jsou to menší slabé jednotky, jež chodí po stejných trasách(česky poskoci)), kteří se vytvářejí pravidelně ve velkých množstvích. V základně je Nexus (když zničí tým nepřátelský Nexus vyhrává), Inhibitor (když zničí tým nepřátelský Inhibitor, vyvolá tzv. Super miniony, kteří jsou mnohem silnější než obyčejní minioni) a po liniích jsou rozestavěny věže (Ve hře 5 vs 5 za Spawning poolem, Dvě před Nexusem, jedna před Inhibitorem a další dvě na linii, ve hře 3 vs 3 jedna za spawning poolem, jedna před Nexusem, jedna před inhibitorem a jedna na linii), spawning pool (Vyvolávací místo, kde se hrdinové objevují na začátku hry a obživují, když jsou zabiti, za Spawning poolem je také věž) a obchod (zde si hráči nakupují předměty, které zvyšují hrdinovu bojeschopnost). Věže slouží jako obrana před nepřátelským týmem, neb působí nepřátelskému týmu masivní poškození. Každá hra je v podstatě rozdělena do dvou fází. Na začátku každé hry je takzvaný laning kdy se spolu střetávají jeden nebo dva hráči na každé linii a pokouší se dostat co nejvíce goldů z minionů. Okolo 15 minuty hry začínají takzvané teamfighty nebolí týmové bitvy, kde se střetávají celé týmy. Tyto bitvy obvykle rozhodují o výsledku hry.

[editovat] Strategie výhry

Pro hrdiny (tj. hráče) je důležité, aby vždy zůstávali za svými miniony. Pokud tak nečiní, útočí nepřátelští minioni (popř.: věže, pokud je blízko nějaké) na hrdinu, a tím ho zraňují a mohou ho i zabít. Pokud však hrdina postupuje správně, tak nepřátelské miniony zdálky zabíjí a za to získává jak peníze, za které si nakupuje předměty, tak i zkušenosti, díky nimž postupuje na nové levely a vylepšuje své speciální schopnosti. Ty poté používá na zabíjení nepřátelských hráčů. Podstatnou součástí dobré hry je nakupování správných předmětů, neb je jich velké množství a pro každou postavu se hodí jiný, a jejich následné skládání sloužící k výrobě ještě mocnějších předmětů.

[editovat] Mimo hru

Když hráč zrovna nehraje, nachází se v lobby. Zde si hráč může nakupovat další hrdiny, balíčky, svazky a runy. Dále je zde možnost využití chatu.

[editovat] Masteries

Jsou body, které si hráč může navolit před startem hry. Slouží k vylepšení hrdiny nebo jeho kouzel. Masteries se dají navolit ve třech oborech: Útočné, Obranné a Užitečnosti. Hráč si může vybrat mezi všemi a kombinovat je mezi sebou. Maximální počet masteries je třicet. Runové stránky se dají zakoupit za IP i RP, ovšem v sedmi se dají koupit jen za RP.

[editovat] Runy

Runy si hráč může zakoupit a pak si je různě nakombinovat ve svých runových stránkách. Runy jsou rozděleny podle tří stupňů a čtyř oborů. Každý obor má runy lepší v jiných věcech něž druhý. Obory jsou Marks (útočné), Seals (obranné), Glyphs (kouzelné) a Quintessence (všechny druhy). Run může hráč používat ve hře jen omezený počet od každého druhu (od Marks, Seals A Glyphs devět run a od Quintessence tři).

[editovat] Obchod

V obchodě si hráč může zakoupit věci za IP a RP, ale některé lze koupit pouze za RP. Skins (v češtině kůže) jsou jiné verze vzhledu šampionů. Lze je zakoupit pouze za RP. Boosts (v češtině podpory) přidávají více zkušeností a IP vydělaných za hru. Dají se koupit na určitou dobu, nebo na určitý počet her. Lze je zakoupit pouze za RP. Runes (v češtině runy) se dají zakoupit pouze za IP (kromě speciálních svazků). Others (v češtině ostatní) obsahuje pouze runové stránky. Po jedné se dají zakoupit za Ip i RP, po sedmi pouze za RP. Bundles (v češtině svazky) obsahují runy a šampiony, které se po zakoupení hráči odemknou. Lze je zakoupit pouze za RP. Riot points (v češtině Riot body, zkráceně RP) se dají koupit pomocí kreditní karty, Pay Palu, Paysafe card a SMS.

[editovat] Platidla

 • XP - Experience points, v češtině body zkušenosti, dostává hráč za hry (za vyhrané více, za prohrané méně), díky bodům zkušenosti postupuje na další úrovně až na maximální třicátou. Po ní už body zkušenosti nedostává. S novými úrovněmi se mu otevírají další tzv. Summoners spells, které si hráč vybírá před hrou (vždy dvě).
 • IP - Influence points, v češtině body vlivu, jsou něco jako peníze ve světě League of Legends. Hráč si za ně může koupit hrdiny a runy (za vítězství dostane více IP, za porážku méně).
 • RP - Riot points, v češtině Riot body, si hráč může koupit za peníze pomocí kreditní karty, Paypal, Paysafe card nebo SMS. Všechny způsoby jsou v ČR umožněny, avšak SMS je oproti ostatním značně znevýhodněna.[zdroj?]

[editovat] Herní módy

 • Tutorial (Úvod) je rozdělen na dvě části: Klasický úvod je určen pro naprosté začátečníky, kteří poprvé spustili hru a Válečný trénink, kde se hráč naučí pravidla a ovládání hry.
 • Custom game (Vlastní hra) je typ her, které zakládají sami hráči.
 • Normal game (Normální hra) je hra ve které hráč dostává obvyklý počet IP. Hráč se může do hry připojit a čeká až se připojí k nějakému týmu.
 • Ranked game (Bodovaná hra) je naprosto stejný typ jako Normální hra, jenže ji mohou hrát jen hráči co již dosáhli třicáté úrovně (dříve to byla dvacátá. Mimo IP dostávají skóre (za vyhrané se jim přičítá a za prohrané odčítá). tabulka všech hráčů a jejich skóre jsou umístěny na oficiálních stránkách Riot Games.
 • Co-op vs. AI (Hráči vs. umělá inteligence) je stejný typ jako Normální hra, ale proti lidskému týmu stojí počítačem ovládaní boti s nastavitelnou inteligencí. Tento typ hry lze prozatím hrát jen v 5 vs. 5.

[editovat] Pole spravedlnosti

Mapy jsou v League of Legends pojmenovány Pole spravedlnosti (anglicky Fields of Justice). Kromě linií a základen je na nich také tzv. džungle, kde jsou neutrální nestvůry; některé z nich po zabití dávají buff neboli posilnění hrdiny.
 • Summoner's Rift je mapa vytvořená podle DotA, má tři linie a je pro pět hráčů. Má čtyři různé designy, letní, zimní, halloweenský a vánoční.
 • Twisted Treeline je mapa pro tři hráče a má jen dvě linie. Je u ní pouze letní design.
 • Crystal Scar je mapa pro pět hráčů, kteří se snaží ovládat jednotlivé body. Čím déle jsou týmem body drženy, tím lépe pro něj. Dominion je mnohem méně časově náročný.[zdroj?]
 • Proving Grounds je malá mapa vytvořená pro tutorial.

[editovat] Externí odkazyOwl City - Fireflies

13. dubna 2012 v 14:13 | youtube |  youtube písně

Train - Drive By

13. dubna 2012 v 14:12 | youtube |  youtube písně